גשר

כתרים וגשרים

לייעוץ וקביעת תור

לפחות פעם אחת ביום, אתם מסתכלים במראה וזוכים לראות את החיוך שלכם – זה שמפיץ אור ומשמח אתכם ורבים סביבכם. אם גם אתם מרגישים בחוסר נוחות אל מול החיוך שלכם, דעו כי רפואת השיניים יודעת כיום להעניק מענה אסתטי איכותי ונרחב. אחד מטיפולי השיניים הנפוצים ביותר, הוא הטיפול המתבצע באמצעות כתרים וגשרים. הכתר הוא מעין כיסוי שמלבישים על השן, ובאמצעותו ניתן לשמור על אורך חייה של השן הקיימת ולשפר את הנראות שלה.

מתי עושים שימוש בכתרים?

  • לאחר טיפול שורש, במטרה להגן על השן שנחלשה
  • לאחר ביצוע השתלות שיניים- הכתרים הם החלק הנצפה- המחובר למבנה ולשתל.
  • למטרות אסתטיות

טיפול באמצעות כתרים וגשרים מטרתו:

  • הגנה מלאה על השן על מנת שלא תיסדק או תישבר
  • שיפור האסתטיקה של השן
  • מילוי חלל של שיניים חסרות באמצעות כתר תלוי בגשר

הכתר הוא הגנה המוענקת לשן בודדת בפה וגשר מבוסס על מספר כתרים מחוברים המכסים מספר שיניים.

כתרים לאחר טיפול שורש – מדוע הם נחוצים כל כך?

במידה ורופא השיניים בונה עבורכם תכנית טיפולים מלאה לטיפול השורש, היא תכלול גם התאמת כתר שחותמת את הטיפול. מדוע? מה שקורה בטיפול שורש הוא שהשן המתפקדת הופכת לשן שאיננה מתפקדת. למהלך הטיפול מתבצע ניקוי יסודי של העששת, ומתבצעת הסרה של מוך השן. לאחר הטיפול, השן נחלשת, וכך כל זעזוע חושף אותה לסדקים או שברים אפשריים. מטרת הכתר היא להעניק לשן הגנה מלאה, כך שבמידה ואכן יתרחש זעזוע, מי שיספוג אותו יהיה הכתר ולא השן בעצמה.

מעבר לכך, הכתר משמר את הנראות האסתטית של הפה בכללותו. לאחר טיפול השורש, ניתן להבחין כי השן משנה את צבעה – מצבע שן טבעי לצבע אפרפר המעיד על חוסר החיות של השן. אם גם אתם רוצים לשמר את החיוך המוכר לכם, הכתר הינו המענה האיכותי והנכון ביותר.